Шампионите от “Черноморец” не успяха да защитят миналогодишната си титла и се класираха на пето място в държавното първенство за юноши младша възраст, родени 2001 г. и по-малки.

Младшата изгуби битката за медал

Бургаският тим завърши с 13 т., колкото има и “Тича. С един гол по-добра голова разлика от изоставащи обаче варненци се изкачиха на четвъртата позиция след като в последната среща от финалите победиха “Черноморец”.

В този заключителен мач психологическият срив при “акулите” оказа влияние върху играта им и резонно те изгубиха.

Преди тежкия финален турнир в Бургас домакините заемаха четвърто място и бяха настроени за победи, като в сметките им не влизаше само лидерът КПС “Варна”. “Черноморец” беше на точка след третия “Локомотив Н.Н.”. Първата грешна стъпка бургазлии направиха именно срещу столичани. В един напълно равностоен двубой при 7:8 домакините пропуснаха да изравнят, а в ответната атака “червено-черните” увеличиха преднината си за крайното 7:9.

Най-добрата възможност за въртележка в класирането “Черноморец” пропиля срещу КПС “Варна”. Момчетата на треньора Петър Йонов водеха с три гола разлика, но в края оспорваният двубой завърши с равенство 8:8. Спечелената точка беше крайно недостатъчна, а със загубата от “Локо” бургазлии се отдалечиха от медалите. Дори и при неуспех варненци пък си бяха осигурили вече златните медали, които са първи в историята на клуба за тази възраст.

В останалите срещи “Черноморец” победи с 10:4 “Аква спорт” и сребърния медалист “Комодор” с 6:4.